SP3POW

Nawigacja

Ostatnie artykuły

Dzień kosmonautyki -...
Krasnal podróżnik SP...
8. Konferencja ARISS...
Dyplom "Setna roczni...
Rodzaje pozwoleń rad...

Dyplomy wydawane przez klub

Warto odwiedzić

Propagacja


Pogoda w Ostrowie


Prognoza 60 h
Prognoza 84 h

Aktualnie online

Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 28
Najnowszy użytkownik: SQ6PNV

Logowanie

Zaloguj mnie/zarejestruj

Statystyki


stat4u

RADIOWE WAKACJE na Pojezierzu Drawskim

SP3AYA dnia 26 lipiec 2011 · 0 komentarzy · 2408 czytań ·Drukuj

Zloty

Nasza baza znajduje się na zachodnim brzegu Jeziora Brody, położonego pomiędzy jeziorami Komorze, a Pile (nad którym leży Borne Sulinowo), na malowniczym szlaku kajakowym prowadzącym od Komorza, przez ciąg jezior na rzekę Piławę, na Zalewy Nadarzyckie. Jest to teren Drawskiego Parku Krajobrazowego, lub jego otuliny. Przepiękny region, niemal nietknięty niszczącą ręką człowieka.

Obozowisko założyliśmy na przepięknie położonej łączce przylegającej do jeziora. Teren praktycznie odcięty od cywilizowanego świata. Nawet dojazd po ostatnich weekendowych deszczach stał się utrudniony przez rozmiękły teren, bo od utwardzonej leśnej dróżki dzieli nas przeprawa przez zwykłą gruntową ścieżkę. Sami się zastanawiamy jak wyciągniemy stąd naszą przyczepę. Najważniejsze jednak to ta cisza, spokój... jedyny dźwięk nie pochodzący z natury, to odgłos przelatującego samolotu [no i czasem nasz agregat]. Miejsce gdzie naprawdę da się wypocząć.

Warunki radiowe wręcz wymarzone. Żadnych QRM-ów przemysłowych, jedynie czasem odległe QRN od przechodzących gdzieś burz. Nasze wyposażenie radiowe to dwa Kenwoody TS-850 zasilane z agregatu lub akumulatorów, a anteny to dipole [80 m oraz wielopasmowy na 17,20,40 i 80 m] rozwieszone na dziesięciometrowych masztach. Na jednym z nich stoi też verical na 2m/70cm podłączony do Kenwooda TW-4100E. Ręczniaki oczywiście też obecne. Pracujemy na wszystkich pasmach, więc zawsze można nas gdzieś spotkać. Chociaż czasem wieczory są tak pięknie leniwe, że aż nie chce się odchodzić od ogniska i siadać do radia...

Nasze dane:
PGA - gmina Borne Sulinowo - SZ04
Lokator - JO83EO
SPFF - Drawski Park Krajobrazowy - 041

W GALERII>>> zaczynamy zamieszczać relację fotograficzną z naszych wakacji, od momentu wyruszenia Jarka SP3AYA rowerem na Pojezierze Drawskie.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Wspierają nas:

Urząd Miasta Ostrów Wielkopolski     Starostwo Powiatowe Ostrów Wielkopolski     Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski
Wielkopolska Izba Rolnicza w PoznaniuStowarzyszenie Przyjaciół Szkoły ZAP-Eduakcja